Апетитна наживка: ручейник

Одна з кращих наживок для ловлі риби — ручейник. Зустрічається повсюдно: в струмках, озерах, річках і ставках — досить численна група комах, личинки яких живуть у водному середовищі, чим і пояснюється пристрасть риби до цієї наживки.

Личинки ручейников споруджують собі будиночки у вигляді трубочок, всередині яких ховають ніжну вразливу частину свого тіла, а зовні залишається голова і кілька пар ніжок за допомогою яких ручейник пересувається по дну і стеблах водяних рослин в пошуках їжі і в разі небезпеки швидко ховається в своєму переносному будиночку цілком. Матеріалом для спорудження будиночка служать і дрібний пісок, і різний донний сміття, залишки стеблинок, уламки черепашок, порожнисті частини стебел хвоща і т. П. Довжина трубочок зазвичай від 25 до 50 мм, тіло личинки на одну третину коротше свого будиночка, з кінця літа і до весни личинки живуть у воді, а навесні і на початку літа окукліваются і перетворюються в маленьких метеликів-метеликів, які живуть в прибережній зоні на кущах, траві, деревах.

Для наживки можна використовувати як личинки, так і метеликів, недолік друге лише в короткому періоді їх існування, личинок при бажанні добувають навіть в зимовий час. Простіше, однак, добувати ручейника в весняно-літній період, у які впадають у водойму струмках, в неглибоких заводях і губах, порослими очеретом, краще в теплу, тиху і сонячну погоду. Зайшовши у воду і уважно оглядаючи дно, нескладно буде помітити повільно пересуваються або злегка ворушаться трубочки, які збирають в банку з водою. Іноді, перевертаючи каміння, можна знайти приліплені до них трубочки, зроблені ручейником з дрібних піщинок, вони міцніші, але мають невеликі розміри. Так само, можна добути ручейника за допомогою віника, всередину якого поміщають шматок риби або риб’ячої тельбуха і на годину-дві залишають віник у воді, після чого дістають і знімають котрі пробралися в нього личинок або за допомогою довгої рогатини намотують пук водоростей, витягують на берег і уважно оглядають в пошуках личинок.

Для однієї риболовлі досить 20 — 40 личинок ручейника, про запас заготовлювати сенсу не має (максимум на три дні), так як він незабаром загине. Зберігати краще в банку з водою, воду періодично міняти, банку тримати треба в прохолодному, затіненому місці, у моху або вологою тряпочку зберігати не рекомендую — ручейник запросто може покинути свій будиночок і поповзти. Насаджувати на гачок ручейника краще з голови до хвоста «панчохою», лапками всередину, так він більш природно виглядає, метеликів можна насаджувати по декілька штук, особливо дрібних. Гачки краще застосовувати тонкі, але міцні, темного кольору і з довгою цівкою, № 5 — 7 по вітчизняній нумерації, добре заточені.

Leave A Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *