Чехонь на спінінг

Сама ловля залежить від приманки, на яку збираємося ловити.

Мікроколебалкі

Якщо місце перспективне, а візуально чехоні не видно, то нам необхідний «розвідник». З цією місією відмінно справляються мікроколебалкі.

Виконуємо закид, чекаємо кілька секунд поки приманка трохи опуститься, а потім або сіпається кінчиком спінінга (не забуваючи вибирати слабину плетінки), або два-три оберти котушки. Клювання може трапиться на будь-якій стадії проводки.

Ці приманки крім дальності закидання гарні своєю грою. Вони швидко тонуть, граючи при зануренні, що особливо добре якщо чехонь варто більш глибоко.

При ловлі чехоні спінінгом на мікроколебалкі потрібно часто міняти колір приманок. Це викликано тим, що ця риба дуже часто втрачає інтерес до певного кольору блешні. Здавалося б, спіймано поспіль кілька риб, а тут як відрізало — заміна блешні на інший колір знову активізує чехонь.

Майже всі сучасні мікроколебалкі мають одинарний гачок, і початківці рибалки стикаються з проблемою великої кількості неодружених клювань. Начебто б гарна клювання, підсікання і сход. А проблема в тому, що при спінінга ловлі чехоні на мікроколебалкі не потрібно підсікати відразу ж після клювання!

Хоч це і складно, але необхідно стримувати себе від підсічки, і продовжувати проводку — нехай чехонь «довбає» приманку. Через кілька секунд риба сама сяде на гачок …

Мікровоблери

Ці приманки ефективні в двох випадках:
— чехоня на поверхні не активна, а тримається глибше;
— колебалки просто «дістали» рибу і потрібна зміна різновидів приманок.

Для чехоні вибираємо мікрокренкі розміром 40-45 мм. І щоб вони «вистрілили» дуже важливо вгадати з типом проводки. Вибираємо між двох найефективніших при спінінга ловлі чехоні.
Перший. Короткі потяжки спінінгом без пауз, і мініпауза відбувається в момент повернення вудилища у вихідне положення (не забуваємо в момент повернення вибирати котушкою слабину плетінки).
Другий. Проводимо воблер настільки повільно, наскільки це можливо — він повинен грати практично на межі зриву.

Ось тільки закинути мікровоблер далеко практично неможливо, тому зона його застосування ближня дистанція.

вертушки

На вертушки чехонь клює завжди, причому, не залежно від розмірів. Хоча варто обмежиться максимум 3-4-тим номером. Від вертушки потрібно тільки робота без збоїв на будь-якій течії.

Проводка найпростіша — закид і підмотка. Головне — вибір місця. Наявність узлісся на трійнику обов’язково — чехоня любить такі «аксесуари».

Якщо говорити про виробників, то краще зупиниться на виробах перевірених виробників: Panter Martin, Mepps, Myran, BlueFox.

Дізнатися чи ловиться чехоня в обраний вами для риболовлі день, можна в розділі «Календар клювання».

Лов спінінгом чехоні навесні — це азартний і уловистий вид рибного лову, кількість шанувальників якого росте з року в рік.

Успіхів!

Leave A Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *