Довготривале підгодовування риби

Довготривале підгодовування необхідно там, де одноденне підгодовування (перед початком і в процесі риболовлі) не приваблює рибу в місце лову. Без підгодовування протягом декількох днів дуже важко зловити крупного сазана або амура, лина або ляща, велику плотву або карася. Таке підгодовування ефективно в водоймах без течії і майже не діє на річках з течією. Для довготривалого підгодовування рідко використовують сипучі підгодовування з декількох компонентів, так як вони залучають в місце лову небажану дрібниця. Найчастіше застосовують «велику» підгодовування: протеїнові кульки (для сазана, лина і ляща), кукурудзу, горох, пшеницю, ячну крупу, коноплю, крупно нарізані шматки картоплі, виповзків, червоних черв’яків.
Однією підгодовування вдень зазвичай буває достатньо. Принаджувати слід завжди в один і той же час (наприклад, на світанку), в період інтенсивного жора риби. Час щоденного підгодовування не впливає на результат. Можна принаджують протягом декількох днів вечорами, а до лову приступити вранці. Однак важливим фактором є регулярність подачі прикормки в вибране місце лову. Рибу, яка одержує певний корм в одному і тому ж місці, зловити досить легко. Після початку щоденної лову регулярне підгодовування можна припинити, обмежившись лише підгодовуванням перед початком риболовлі або під час лову. У деяких випадках (при лові ляща або плотви) додаткова підгодівля дозволяє продовжити час клювання риби в підгодованому місці. Принаджуючи рибу протягом декількох днів, можна керуватися тими ж правилами, що і при одноденному пригодовуванні.
Однак важливо розуміти, що між цими двома способами існує різниця: денні порції при довготривалому пригодовуванні повинні бути значно менше, ніж порції при одноденному пригодовуванні; при довготривалому пригодовуванні не використовують поверхневу підгодовування. Найчастіше підгодовування кладуть на дно, створюючи квадрат зі стороною кілька метрів (т. Е. Її кладуть не «точково»). Точкове підгодовування застосовують тільки під час риболовлі. Можна здійснювати довгострокове підгодовування одночасно в декількох місцях за умови, що ці місця віддалені один від одного як мінімум на кілька десятків метрів і мають різну глибину і тип дна. Такий спосіб допомагає знайти місце лову, де риба охоче бере приманку: в період, коли риба слабо бере приманку навіть у добре підгодованих місцях лову, клювання може не бути зовсім. У такому випадку важливо продовжувати регулярне щоденне підгодовування, але значно зменшеними порціями; вибір найбільш уловистою приманки не залежить від прикормки і компонентів, що входять до її складу. Можна принаджують картоплею або зерном, а ловити (успішно) на кожушка або червоного хробака; в тих місцях лову, до яких зазвичай приходить багато рибалок, важливо наситити свою підгодовування характерним запахом. Риба, звикнувши до цього запаху, буде більш охоче клювати на насичені їм приманки. Можна починати вудити рибу вже після першого дня підгодовування. Але найкраще почекати, поки велика риба (наприклад, обережний лин) звикне до годівлі в дрібному місці лову. Якщо рибу з самого початку турбувати закиданням вудки, то її важко буде втримати в підгодованому місці. Рибалка, який щодня ловить великого сазана в непідготовленому місці, може так і не дочекатися, поки клюне по-справжньому велика особина. У той же час в глибокому місці можна відразу починати ловити плотву або ляща, розуміючи при цьому, що доведеться трохи почекати, поки клюне велика риба. Як довго має тривати підгодовування, щоб рибалка домігся передбачуваного результату? Все залежить від місця лову і виду риби. Влітку доводиться чекати великого ляща не більше 3-4 днів в звичайному місці лову, особливо якщо його багато в озері. Якщо в невеликому озері плаває лише кілька десятків великих особин сазана — вельми обережної риби, то можна два тижні чекати, поки він клюне, не маючи ніякої гарантії на успіх. Якщо після тижневого підгодовування очікувана риба не з’явилася в підгодованому місці, то її там або немає, або неправильно обрані підгодовування і місце підгодовування. Вибір місця підгодовування (або місця лову) — це один з найважливіших факторів, що визначають улов рибалки.

Leave A Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *