Гейдельбергский замок – самые знаменитые руины в мире!

Жителі міста Гейдельберг пишаються всесвітньо відомими архітектурними пам’ятками: першим університетом, який був зведений в Німеччині і Гейдельбергским замком, відомим як «самі знамениті руїни».
Детальніше на KGB.UA Journal
Heidelberger Schloss

Історична довідка

 

Німці відрізняються акуратністю, педантичністю і працьовитістю. Чому вони пишаються руїнами, називаючи їх знаменитими?

 

Спочатку, замок збудували в XIII столітті на горі Кенигштуль. Він розташовувався трохи вище, і його спіткала трагічна доля: удар блискавки зруйнував його до основи в 1537 році. Руїни, про яких йде мова, належать нижнього замку, який звели 50 років потому.

Замок проіснував відносно недовго, проте має насичену історію: в XY столітті тут був заточений антипапа Іоанн XXIII, в XVII його практично стерли з лиця землі французькі завойовники. Споруда частково відбудували, але найбільша пожежа в 50-х роках XVIII століття залишив тільки згарище, яке близько сотні років після цього було без уваги влади. Більше того, у зв’язку з втратою стратегічного значення, мешканцям було дозволено використовувати вцілілі будівельні матеріали. Це варварське рішення призвело до знищення найцінніших фрагментів Гейдельберзького замку.

 

Тільки завдяки ексцентричному графу Шарлю де Гремберг, який закохався в руїни і присвятив життя відновленню замку, ми маємо сьогодні можливість помилуватися історичною спадщиною. Граф залучив до замку суспільну увагу і численних відвідувачів, особисто склавши путівник по замку.

 

Діяльність, де Гремберга дала свої плоди: в XIX столітті влади схаменулися і прийняли рішення про реконструкцію замку, однак виявилося, що не всі частини підлягають відновленню. У період 1897-1900 рр. справили зміцнення руїн і відбудували Фридрихсбау — фрагмент, що підлягає відродженню. Роботи проводилися під керівництвом архітектора Карла Шефера.

Leave A Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *