Как бороться с вредителями на орхидее

Не існує жодного доказу того, що квітучі рослини еволюціонували. Чарлз Дарвін сам якось зазначив: «Мені здається, що ніщо не є настільки екстраординарним в історії рослинного царства, ніж настільки раптове і різке розвиток вищих рослин».Сімейство орхідей є одним з найбільших сімейств рослин і налічує близько 30 000 видів. У нас на сайті, ви також можите прочитати про те як  как бороться с вредителями на орхидее. Квіти орхідеї представлені в різних формах і розмірах, і, напевно, найбільше вони відомі завдяки своїм властивостям наслідувати комах. Багато орхідеї мають дуже винахідливими способами залучення комах, які запилюють, впливаючи як на їхні зорові органи чуття, так і на органи нюху. Чи може теорія еволюції пояснити походження даних механізмів орхідей?

Дарвін був зачарований орхідеями. У своїй роботі «Походження Видів» він згадував про «неистощимом безлічі пристосувань і хитрощів», з допомогою яких орхідеї забезпечують собі запилення. Він підкреслював, що для утворення подібних пристроїв були б необхідні зміни в кожній частині квітки. Проте, Дарвін навіть не намагався пояснити, яким чином природний відбір міг поступово створити орхідеї, здатні настільки точно наслідувати комах, що самі комахи попадаються на їх обман. Він просто описав ці структури як «сукупність багатьох успадкованих змін», що само по собі не є поясненням, а лише думкою.

Сучасні еволюціоністи не можуть дати переконливої відповіді — вони лише стверджують, що квіти орхідеї і комахи еволюціонували одночасно, щоб взаємодоповнювати один одного. Гордон Ретрей Тейлор був еволюціоністом, проте і у нього виникало безліч складних запитань до цієї теорії. Щодо орхідей він писав: «Більшість змін у формі орхідей мають малу селективну цінність або не мають її взагалі, принаймні, один варіант не є більш сприятливим, ніж інший.» Він також зазначав, що, приміром: «Вид Орхідеї Венерин Черевичок має надзвичайно складну систему запліднення і знаходиться на межі вимирання».

Leave A Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *