Кілька секретів вдалої риболовлі

Кожен рибалка знає, що рибалка — це своєрідна лотерея, з аналогічно мінливим везінням, і що постійно вдалою вона бути не може. І все ж, зовсім не буде зайвим знання маленьких хитрощів, якими користуються досвідчені рибалки. Не виключено, що саме завдяки їм, і у Вас клювати стане частіше.

Отже, розкриваємо секрети вдалої риболовлі. Ловля риби у водоймі, про особливості якого нічого невідомо, принаймні, необачно. Тому, якщо ви опинилися на річці або озері в перший раз, не буде зайвим запитати у знаючих людей, водиться взагалі в цій водоймі риба, а якщо так, то яка і на що її краще ловити. Розповісти Вам про це зможе будь-який пастух. Якщо ж поблизу нікого немає, уважно огляньте на березі: наявність слідів присутності рибалок (зім’ята трава, що стирчать з води «рогульки», недопалки від сигарет, багаття зола) — це явна ознака того, що тут хтось рибалив, і можливо небезрезультатно.

Зрозуміло, що найбільш вдалою буде наживка, яка входить в природний раціон риби. А дізнатися про його складі можна, наприклад, розкривши шлунок першої спійманої риби — то, що переважає в його вмісті, напевно і є «делікатесом» для даного виду риб в цій місцевості, а, отже, і на гачок слід почепити щось схоже . Якщо ж протягом тривалого часу все спокійно, а риба чомусь обходить стороною Вашу наживку, спробуйте змусити рухатися приманку, потягнувши волосінь на себе.

Ще одна аксіома, що стосується приманки — це її свіжість. Спокусити рибу зіпсувалася наживкою у Вас навряд чи вийде, тому її потрібно викинути без жалю. Те ж саме стосується і несвіжої підгодовування. Риба на дух не переносить подібних ароматів. До речі з цієї ж причини не буде зайвим вимити перед риболовлею руки, тому що що виходить від них різкий запах (наприклад мазуту) відлякає рибу, навіть якщо їм «забруднена» сама апетитна приманка. Покладіть в свій похідний рюкзак шматок нейтрального мила на всякий випадок (авось плечі не відтягне!).

Іноді риба лякається найнесподіваніших речей. Наприклад, якщо дно досить темне, то при певній інтенсивності освітлення і під певним кутом волосінь починає відсвічувати і блищати ніж може налякати рибу. Прив’язуючи гачок, не залишайте стирчать решт волосіні. Вона при випадковому дотику може вколоти рибу, підплив до наживки, ніж змусить її відступити. Зір дозволяє рибі з-під води бачити те, що відбувається на березі і якщо вона помітить Вас або Вашу тінь, то з обережності може не підпливти до цього місця. Особливо, якщо Вам не сидиться.

Пересування риб у водоймі зовсім не довільно-безладне. Будь-яке водоймище поцяткований своєрідними риб’ячими маршрутами, за якими вони рухаються в пошуках здобичі. Так що якщо вже дуже довго немає жодної покльовки, то цілком можливо Ви закинули вудку в своєрідне «сліпа пляма».

Напевно, багатьом відомо, який вплив чинять на клювання погодні умови. Наприклад, влітку в ясну погоду риба найкраще ловиться перед сходом сонця, а також відразу після заходу сонця. А ось поки сонце стоїть в зеніті, добре ловиться, мабуть, одна лише краснопірка. Улюблена багатьма «біла» риба (плотва, лящ) вважає за краще, коли сонце світить неяскраво (в серпанку) і дме несильний західний вітер. Така погода взагалі вважається майже ідеальною, тому що рибалити можна практично цілий день. Так само добре позначається на клюванні і слабкий північно-західний вітер.

Не дуже вдалою буває рибна ловля, при дме зі сходу вітрі. А іноді і південний вітер чомусь лякає риб. Якщо ж спостерігаються різкі скачки температури, особливо в бік зниження, риба і зовсім перестає ловитися. А взагалі погодні умови — фактор суто індивідуальний, для кожного регіону і впливає на риболовлю в різних місцевостях по-різному. Тому і універсальних порад тут дати неможливо.

Більш категоричний рада можна дати любителям пошуміти. Риба дуже гостро реагує на різкі звуки, а будь-який, навіть незначний шум під водою посилюється, розходячись на пристойну відстань. Так що, намагайтеся сильно не соватися, а загубивши трофей, тримайте себе в руках і голосно не материтесь. В іншому випадку риба може злякатися і більше не підійти до «страшному» місця. Теж саме відноситься і до риболовлі з моторного човна, шум двигуна якої страшніше матюків. Тому ужение з корми не принесе вам нічого крім розлади — краще закидати снасті з носа човна.

Leave A Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *