Ловля чехоні на бомбарду. Насадка, тактика і техніка лову

Наживка

Чехоня не надто «вибаглива» риба — вона атакує практично все, що пропливає біля неї. Але більшу кількість клювань відбувається на «м’ясо»: личинки короїдів, гнойові черв’яки (маленькі), шматочки дощових черв’яків, і, звичайно ж, опариш.

Останній, як вважають багато хто, — насадка №1 по чехоні. Досвід показує, що крилата риба при лові на бомбарду, вважає за краще опаришів середнього розміру. Але в той же час, на гачку має бути досить багато личинок.

Техніка і техніка лову

Успіх лову багато в чому залежить від вибору місця лову. Такими місцями є: гирла стариць, річкові ями з великою глибиною, ділянки нижче річкових острівців і перекатів. Зворотне протягом в місці лову ще один «плюс» такого місця.

Сам процес лову не відрізняється чимось особливим. Закид, чекаємо поки поплавок під впливом течії не вибере дугу, а приманка не опуститься на потрібну нам глибину. Потім робимо два-три оберти котушки і пауза секунд на десять. Такі тривалі паузи в проводці потрібні для того, щоб приманка «висіла» якомога довше в потрібному нам горизонті води.

Чехоня атакує приманку, як правило, або в момент падіння, або як тільки ми починаємо підмотування. Не варто виконувати підмотування постійно в одному темпі — можна трохи швидше або трохи повільніше. Так само варто експериментувати з довжиною пауз.

Клювання (по відчуттях) бувають такими:
— просто вис риби на приманки;
— серія швидких щипків.

Не потрібно поспішати з підсіканням, просто витримаєте паузу або подайте кінчик вудилища вперед, а потім підсікайте.

На клювання чехоні великий вплив робить погода. Якщо погода безвітряна, то наловити багато риби не вдасться — у чехоні відмінні слух і зір, тому невеликий шум або рух на березі, призводить до припинення клювання. На риболовлю краще йти коли на воді брижі або вітер проти течії.

На заході або сході сонця більше шансів на піймання великої чехоні, а днем ​​клює дрібна.

Leave A Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *