Ловля на макушатник

Багато рибалки, як любителі, так і професіонали вибирають снасть в основному по уловістость. Для кого-то кращий друг — це спінінг, а хтось більше воліє поплавкову вудку. Але на жаль все менше рибалок цікавляться донної ловом. Ловля риби на донки звичайно не так захоплююча як, наприклад, на спінінг, але і не менш добутлива. В даний час звичайні донки успішно замінив фідер з годівницею.

Хоча багато хто забув про таку снасті як макушатнік. Іноді вона також називається жмиховка. Снасть є донної і виглядає як звичайний спінінг, де в ролі наживки виступає шматочок макухи.

Жмиховкі зараз можна купити практично в усіх рибальських магазинах і досить дешево. Але щоб не витрачатися її можна зробити і самому. Для того щоб зібрати снасть знадобиться спінінг тестом 30-60 грам, досить товста волосінь (0,40 мм і вище) пара метрів плетінки і два або чотири гачки. Спочатку спінінг оснащується волосінню. Не варто намотувати велику кількість волосіні, так як буде використовуватися не більше 60 — 80 метрів. Наступним кроком буде в’язка самої снасті. Для виготовлення макушатники береться тонка свинцева прямокутна пластинка розміром 3 на 4 см. Пластина виконує роль грузила, а так само до неї кріпиться приманка. Пластина не повинна бути занадто важкою, так як вона може потонути в мулі і риба її просто не знайде! По кутах грузила пробиваються отвори, в які простягаються повідці з плетеної жилки і на кінцях прив’язуються гачки. Обов’язково потрібно зв’язати петлю, яка буде охоплювати пластинку. Також петля повинна притискати шматочок макухи, тим самим утримуючи його на пластині. Після того, як петля затягнута, чотири гачки встромляються по кутах макухи. Замість петлі можна використовувати петлю з рибальської гумки. Ось і все, снасть готова і можна рибалити. Ловити рибу макушатники можна і без спінінга, а як на звичайну донку, тільки волосінь тоді потрібно використовувати товстіший, так як без спінінга все навантаження лягає тільки на волосінь.

Яка риба ловиться на макушатнік?

В основному на жмиховку ловлять великого коропа, сазана, карася, ляща і лина. В принципі ви можете зловити практично будь-яку рибу і в більшості випадків хорошого розміру. У лову риби на макушатнік складного нічого немає, хоча принцип роботи набагато відрізняється від інших видів донних снастей. Основною відмінністю є той факт, що сам макуха використовується не тільки в якості прикормки, але і як наживка. Після потрапляння в воду, макуха починає розмокати і розсипається, внаслідок чого починають відпадати гачки і потрапляють в уже розчинену макуху. Як, наприклад короп просто може об’їдати навіть не розкислий шматок і разом з макухою захопити гачок. У більшості випадків риба міцно чіпляється і практично ніколи не зривається. Бажано використовувати жмиховкі з дзвіночками, які вішаються на волосінь і заздалегідь напіліть кубики макухи. Один кубик макухи повинен бути трохи більше свинцевою пластини. Після закидання потрібно обов’язково підтягнути волосінь і між кілець закріпити дзвіночок, який буде сигналізувати про клювання. Фрикціон котушки потрібно максимально послабити, тому що при клюванні риба може запросто поцупити спінінг в воду, та й не буде різкого ривка при якому волосінь просто може не витримати.

Ловля на жмиховкі не тільки добутлива, а й цікава. Адже боротьба з великим коропом принесе задоволення ніяк не менше, ніж наприклад, ловля хижої риби.

Leave A Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *