Переваги та недоліки плетінки

Що, суцільні плюси? Ні. Але з скільки б то не було відчутних мінусів можна виділити не завжди прийнятну стійкість до стирання і той факт, що «плетінка» вбирає воду, а разом з нею і всяку бруд з різними абразивними частинками. До того ж в зимовий період при негативних температурах вода має відому тенденцію замерзати, що перетворює деяких представників класу плетених лісок прямо-таки в дріт. А це, як ми розуміємо, зводить нанівець багато з озвучених вище переваг.

Як бачите, всі переваги і недоліки плетінки давним-давно відомі. Залишилося лише розібратися — як максимально правильно їх використовувати і як звести до мінімуму втрати від деяких неприємних особливостей плетених лісок. Для чого давайте будемо брати конкретні приклади — і розбиратися, що ж було все-таки не так.

Навіщо козі баян

Деякі з нас помилково вважають, що тонка сучасна «плетінка» здатна повністю замінити монофільную волосінь. І як ви зрозуміли з перших рядках цієї пропозиції, на мою думку — це далеко не так. Звичайно, тонка «плетінка» набагато міцніше такого ж тонкого «монофіла», але все її переваги в міцності випаровуються, коли на ній з’являються пошкодження від каменів, черепашнику і так далі. Як ми вже говорили, шнур складається з декількох волокон -і в тонкій «плетінки» ці волокна не просто тонкі, а дуже тонкі. Відповідно, пошкодити їх дуже легко. Одного разу я опинився на швидкій гірській річці в компанії декількох рибалок. Хтось ловив нахлистом, хтось — спінінгом. Так ось, один з спінінгістів використовував дуже тонку «плетінку» -по всій видимості, призначену для лову форелі в ставках. Закид і управління приманками, звичайно, були на висоті. Але ось біда — він із завидною постійністю втрачав трофеї.

Вони раз у раз обривали «плетінку» -і йшли разом з узятими в бою приманками. Поступово оточуючим його рибалкам набридло дивитися, як він калічить рибу, і з усіх боків почалися претензії. Але спінінгіст тільки знизував плечима, нарікаючи на якість досить-таки дорогий «плетінки». Але зі шнуром-то все було як раз в порядку, просто на цій водоймі він був потрібен приблизно так само, як на корові сідло. Розробляючи даний продукт, виробник навряд чи припускав, що той зіштовхнеться з такою великою кількістю абразиву. Простіше кажучи, «плетінка» дуже швидко ворс, контактуючи з величезною кількістю каменів. Ну а тому, хто попався на блешню або воблер Ленка становило жодних проблем порвати або перетерти про ті ж камені і без того пошарпаний шнур. Звичайно, більш товстий варіант «плетінки» прослужить довше, але тут можуть виникнути складності з подачею приманок. І це, напевно, якраз той випадок, коли шнур варто замінити хорошим «монофилия».

До речі кажучи, з ловом форелі в ставках теж не все так просто, що стосується використання плетених лісок. І хоча проводиться величезна кількість шнурів для так званого «area fishing», їм все одно не вдається повністю витіснити «монофіл». Причина в тому, що монофільная волосінь і плетені тонуть зовсім не однаково. «Плетінка» при зануренні у воду після закидання утворює набагато більшу дугу, ніж «монофіл», що може виявитися недоречним при лові на деякі види легких приманок.

Leave A Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *