Прикормка для риби на науковій основі

У дев’яностих роках минулого століття молоді вчені Московського держуніверситету ім. М. В. Ломоносова уклали договір з найбільшими російськими рибопромисловими підприємствами на проведення науково-дослідних робіт з пошуку речовин, які є активаторами харчової активності риб.
Загальновідомо, що при настанні похолодання у риби сповільнюється метаболізм, вона знижує свою кормову активність і навіть зовсім перестає годуватися.
Мета таких досліджень була зрозуміла — запропонувати в риб’ячий корм харчові добавки, які значно підвищують ефективність годування риб’ячого поголів’я, що збільшують її приріст в осінній і зимовий періоди. Наукові дослідження були успішно завершені, їх результати опубліковані.
Я не буду докучати вам мудрованими науковими викладками з цих досліджень. Просто розповім, що я почерпнув у роботі вчених МДУ і який саморобний активатор клювання постійно використовую для приготування рибальської прикормки в домашніх умовах.
Перш за все визначимося з двома основними компонентами рибальської прикормки: це запах і смак.
Проведеними науковими дослідженнями були визначені найефективніші активатори харчової активності риби. Для органів нюху риби найкращим активатором визнаний запах кави, для смакових рецепторів — лимонна кислота. Слід зазначити, що вчені проводили експерименти з кавової есенцією. Я на власному досвіді переконався, що кавова есенція досить швидко вимивається з приготовленою рибальської прикормки, і тому знайшов їй гідну заміну.
Отже, як зробити в домашніх умовах активатор клювання, ефективно працює цілий рік, але особливо добре в осінньо-зимовий період при низьких температурах води.
Базова підгодовування
Ви робите вдома рибальську підгодовування, як і завжди звикли це робити, використовуючи доступні вам компоненти. Але як подразників органів нюху риби додаєте обсмажені і дрібно подрібнені кавові зерна. З метою економії я використовую зелені зерна кави, які вдома обсмажую і подрібнюю безпосередньо перед риболовлею. Отриманий порошок ретельно перемішую з уже приготовленою підгодовуванням. Такий спосіб введення в підгодовування кавового ароматичного активатора ефективно діє в воді не менше півтори години.
Лимонна кислота вводиться в підгодовування під час приготування її базового компонента. Наприклад, ви готуєте підгодовування на основі розвареного пшона. Для приготування 5 кілограм базової прикормки будуть потрібні:

пшоно в сухому вигляді — літрова банка;
панірувальні сухарі — 1 склянка;
дроблена макуха або насіння соняшнику — півлітрова банка (з розрахунку сирого насіння);
будь-яка клейка фидерная підгодовування — 0,5 кг;
лимонна кислота — одна чайна ложка;
кавові зерна — 100 грам.

Доводите до кипіння 3,5 — 4 літри води, в киплячу воду засинаєте літрову банку пшона. Встановлюєте на мінімальний режим нагрівання плити. Під час 12 — 13 хвилинного приготування пшона ви додаєте в воду 10 грам сухої лимонної кислоти. Коли пшоно досягне своєї готовності, ви акуратно зливанн воду і пшоно не промивати. Це максимально збереже в пшоні смак лимонної кислоти і властива не промите пшоно клейкість. Відразу додаємо в готове пшоно сухарі і фідерні підгодовування. Поки розварене пшоно не охололо, додайте в нього підсмажені на сковороді і подрібнені блендером насіння соняшнику. Соняшник можна замінити подрібненої макухою, але в такому випадку необхідно додати кілька ложок ароматного соняшникової олії. Все ретельно перемішайте. Волога в пшоні і висока температура дозволить дрібних фракцій макухи набрякнути і втратити плавучість.
До цієї базової підгодовування додаються компоненти, переважні для конкретних видів риб.
Активатори клювання для конкретних видів риб
лящ
Активатор клювання для ляща приготувати дуже просто. Лящ просто обожнює розварений горох. Перед варінням горох необхідно замочити на 3-4 години в холодній воді, в якій вже розчинена лимонна кислота. Витрата кислоти — одна чайна ложка на півлітрову банку сухого гороху. Варити горох до готовності, потім дати йому настоятися близько години. Готовий горох не промивати, просто злити відвар через сито і дати гороху підсохнути. Розварений горох з легким смаком лимонної кислоти — це і є активатор клювання для ляща, приготований своїми руками, готовий до додаванню в базову підгодовування.
У холодну пору року саморобні активатори клювання на ляща «зроби сам» отримують шляхом додавання в прикормку кавової есенції або мелених обсмажених кавових зерен, з розрахунку одна столова ложка на кілограм прикормки.
Однак процес приходу ляща розтягнутий у часі. Спочатку на підгодовування прийде дрібна риба: подлещики, плотва, карасики. Але потім по запаху гороху зберуться лящі, це може бути через 30-40 хвилин або навіть годину. За законами підводного царства лящ як більш велика особина розжене дрібну рибу від кормового столу і почне годуватися горохом.
карась
Карась — найбільш поширена риба в садках рибалок. Активатор клювання для карася готується на основі распаренной пшениці. Пшеницю попередньо замочують 3-4 години в холодній воді з розчиненою лимонною кислотою. Потім пшениця вариться на слабкому вогні до готовності. Відварену пшеницю не промивати, просто зливають відвар через сито і дають пшениці підсохнути. Активатор клювання для карася тепер можна додати в базову підгодовування. Це забезпечить відмінний улов в будь-яку погоду!
короп
Короп найбільш бажаний видобуток будь-якого рибалки. Приготувати активатор клювання своїми руками для коропа зовсім не складно. Для цього в уже готову коропову підгодовування (це може бути суміш соняшникової макухи з зернами розвареної або консервованої кукурудзи) необхідно додати перемелені кавові зерна. Помел попередньо обсмажених кавових зерен повинен бути максимально дрібним. Витрата меленої кави — одна столова ложка на кілограм готової прикормки. Після того як мелену каву буде ретельно перемішаний з підгодовуванням, активатор клювання для коропа можна вважати готовим.
Залежно від умов лову в підгодовування можна додати глину як навантажувач.

Хижаки
Часто задають питання — чи існує активатор клювання для хижака. Для деяких видів риб — наприклад, для сома — органи нюху відіграють важливу роль в пошуку видобутку. Досвідчені рибалки-сомятники знають, що для сома кращим активатором харчової активності є куряча печінка. Наживка зі свіжої курячої печінки або годівниця з такою ж приманкою, повільно виділяють в воді курячу кров, є відмінними активаторами клювання сома.
Принцип дії активаторів
Як на практиці працюють як активатори харчової активності запах кави і смак лимонної кислоти? Зрозуміло, що риба не харчується кавовими зернами, однак науковими дослідженнями встановлено, що запах смажених кавових зерен різко підвищує у неї харчову активність. Риба починає шукати корм, активно просуваючись у напрямку до джерела запаху. Кавовий запах здатний в стоячих водоймах гарантовано привернути до кормового плямі рибу з відстані 15-20 метрів. При лові на течії струменя води з кавовим запахом залучать рибу до місця закладки прикормки з відстані 30 метрів і більше. Підійшовши до кормового плямі, риба починає за допомогою смакових рецепторів вивчати запропоновану їжу. Як тільки риба спробує пшоно або інше зерно з лимонною кислотою — вважайте, що ця риба вже ваша. Відчувши смак лимонної кислоти, вона тепер уже нікуди не піде і буде годуватися запропонованим кормом: кукурудзою, горохом, перловкою або пшеницею.
Перераховані активатори клювання риби, приготовані своїми руками, я використовую в якості рибальської прикормки вже багато років. Рецепт відмінно працює в будь-який сезон, але особливо він ефективний при зниженні температури води восени і взимку. Завжди приємно отримувати високі улови на тлі нудьгуючих поруч рибалок. Спробуйте — не пошкодуєте! Вдалих вам рибалок!

Leave A Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *