Рибальські прикмети

Рибальські прикмети Звичайно, мова не йде про те, що чорний кіт, перешедній дорогу, або жінка з порожнім відром, яка зустрілася на шляху, можуть вплинути на рибальську удачу. Всі серйозні прикмети, накопичені рибалками, пов’язані в першу чергу з погодою і фенологічних термінами змін в природі.

Наприклад, міському рибалці важливо знати, коли почне клювати щука після нересту. Зазвичай початок післянерестового жора цього хижака збігається з появою листочків на чорній смородині. Коли зацвіте бузок, вода досить прогрілася — почне клювати лин. В цей же час добре клює і плотва — після нересту. Нереститися ж лин буде, коли зацвіте калина — кінець травня.

Масовий виліт поденки важко зіставити з якими-небудь іншим фенологическим явищем, але все ж і його можна приурочити, наприклад, до дозрівання суниці. Втім, різні види поденки з’являються в різний час, і іноді не дуже помітні.

Ще важливіше передбачити майбутні зміни погоди хоча б на день, а краще — на три. Найкраще це роблять професійні синоптики — на три дні прогноз погоди зазвичай буває досить вірним. На березі, особливо коли має бути ночівля біля багаття, хочеться і самому вгадати завтрашній день. З багатьох описаних рибальських прикмет існує зовсім небагато досить правильних. Решта скоріше підтверджують настало зміна, ніж передбачають його. Наприклад, розкрилися квіти кульбаби закриваються не перед дощем, а коли він вже йде. До того ж на недовгий і теплий дощ вони взагалі ніяк не реагують, а тільки затяжний з холодним вітром діє на квіти. У холодні сирі дні вони взагалі не рискриваются або розкриються опівдні, коли хоч трохи потеплішає.

А ось якщо захід червоний або взагалі сонця сідає в хмарну пелену, та до того ж не вщухає в цей час вітер, то навряд чи завтра буде погожий день. Такий буває, якщо вечір тихий, а зоря золота. Розтікається внизу дим від багаття теж скоріше говорить про те, що вже пройшов дощ, сиро, але все ж так може бути і перед негодою. Сильна тяга в печі і дим від багаття, що тягнеться вгору навіть при хмарності, говорить про підвищення тиску, про прийдешні ясних днях. Перед швидким дощем добре пахнуть квіти: підвищується вологість і вони виділяють більше нектару. Зазвичай це помітно в травні і початку літа. Сильна ранкова роса підказує зазвичай, що дощу не буде, принаймні в першу половину дня. Відсутність роси — не завжди означає дощ.

Але навіть такі явні прикмети повинні збігатися, тільки тоді можна відносно впевнено передбачити погоду.
Прикмети вдалої риболовлі багато в чому пов’язані з поведінкою самого рибалки і його підготовкою до риболовлі. Вони зазвичай помічені народом у вигляді коротких і виразних приказок.

«Насадка в русі — удача в ловлі» — дійсно, проведеш правильно приманку, погіршує красиво блешнею — буде улов.

«Де сазан розігрався, там він і попався» — рибу на водоймі треба шукати не тільки по поклевкам, а й спостерігаючи кожен сплеск.

«Вилетіла метлица — перестала клювати плітка» — давнє спостереження, про який багато хто забуває.

«Хороший рибалка по клюванню повинен знати, що рибу сазаном звати» — це не завадило б і початківцю, так такі знання теоретично не отримаєш.

«Влітку плотва тягне, тягне, та попловка НЕ ​​мочить» — перебільшена думка про примхливість клювання плотви влітку, хоча в цей час частіше вона клює досить чітко.

«Щоб хробаки не здох, клади його в мох» — теж не зовсім правильно: у моху він довго не живе, хоча звичайно довше, ніж в тісній консервній банці, присипаної землею.

«Гачок тупий — садок порожній» — дуже вірно.

Leave A Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *