Уха «По-Байкальски»

Передісторія така: рибальське артіль після лову риби на Байкалі розвантажувала біля причалу баркас, а спеціально виділений людина вже чистив рибу і готував рибальську юшку «по-Байкальський».

Брався великий металевий лист з загнутими і звареними по кутах краями, встановлювався на таган (розставлені камені або цеглу) або на піч, почищена велика риба (зазвичай сиг) нарізалася на порційні шматки, обвалювалась в борошні або сухарях і викладалася на лист на розтоплене масло. Після обсмажування з одного боку риба переверталася. Поки обсмажувалася інша сторона, на рибу укладався ряд ряд кілець-півкілець ріпчастої цибулі, 1-2 ряди картоплі, нарізаної п’ятачка або скибочками, все солілось, додавалися лавровий лист, перець, по самі вінця вся композиція заливалася окропом, накривалася металевим листом і варилася до готовності картоплі, періодично додавався окріп у міру википання юшки.

Після готовності юшки розкладалися по мисках лопаткою або широким ножем шматки риби з картоплею і цибулею, і підливалася гаряча юшка. Додавалася свіжа зелень кропу, петрушки. Діставалися чарки, сулії, і починався бенкет, вінець рибальського успіху. До спільної вусі тяглися не тільки люди одного праці, екіпаж баркаса, а й їхні дружини, нареченої, діти, щедро годувався сторонній і проходить народ, всі, хто опинявся поруч. Відмови нікому не було. Велися розмови, обмін новинами, рибальськими байками. Могли і пісню завести. Це був священний ритуал, братська трапеза трудівників Священного моря, така ж широка і щедра, як Байкал. Люди знімали напругу нелегкого рибальського праці і дякували Великого Духа — хранителя багатств Перлини Сибіру.

Рецепт цього годиться для активного відпочинку і туризму, на рибалці, на турбазі і в інших стаціонарних умовах. Посудом для юшки «по-Байкальський» може служити глибока сковорода з кришкою, деко з високими бортами, теж з кришкою.

Юшка-смакота. Зазвичай лина та карася в юшку не кладуть через їх болотного запаху. При цій кулінарній технології під час смаження болотний присмак риби зникає. Я, крім зазначених спецій, додаю паприку, мелений коріандр і тертий мускатний горіх.

Прісноводна риба не буде віддавати тванню або болотом якщо за годину до варіння її потримати в оцтової воді (2 ст. Ложки на 1 л води), або потримати в цьому розчині кілька годин, додавши 1-2 лаврових листки або кілька горошин перцю.

Позбутися від специфічного запаху Палтусова або щуки можна шляхом додавання 1-2 столових ложок огіркового розсолу при їх варінні.

Leave A Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *