Весняний карась на поплавкову вудку

Навесні все навколо оживає, сходить лід з водойм і настає період активного відпочинку, в тому числі і Карасін риболовлі. Ловля карася навесні на поплавкову вудку улюблена практично кожним рибалкою, так як цей представник сімейства коропових мешкає майже у всіх водоймах країни, а сама риболовля проходить захоплююче і азартно. Але в цей період карась ліниво і не дуже охоче клює на приманку і тому, щоб рибалка закінчилася з хорошим уловом, потрібно знати про деякі хитрощі, здатних розіграти апетит у цій вибагливої ​​риби. Якщо у Вас планується ловля карася на поплавкову вудку навесні, то ця стаття напевно стане для Вас цікавою та корисною, так як ми постараємося найбільш докладно розповісти про те, як потрібно ловити карася, коли він ще не до кінця активізувався після зими.

Особливості Карасьової покльовки на поплавок
Ловля карасів на поплавочну вудку найкраще йде десь з середини весни. Якщо вона рання і погода по-весняному тепла, то вже в квітні карась почне добре клювати. Якщо зима затяжна і сніг простояв мало не до кінця березня, тоді Карасьова ловля стане інтенсивнішою тільки до кінця весни.

Навесні карась найчастіше мешкає на невеликій глибині, зокрема в прибережних зонах, де росте очерет або водорості. Температура води в таких місцях набагато вище, ніж на глибині, та й більше шансів знайти, що перекусити. Тому навесні рибалка на цю рибку краще вдається на поплавочние снасті.

Карась в весняний період року дуже часто змінює місце свого проживання. Карасьові зграї перебувають в постійному русі і можуть переміщатися по всій водоймі. Тому, піймавши великий улов на одному місці, це ще не гарантія того, що місце підгодоване, і завтра тут також добре буде клювати.

Поплавковою вудилище: оснащення
Поплавочная вудка для карася може бути маховою і матчевої. Перший варіант дуже нагадує снасть, яка з давніх часів багатьом знайома. Вона являє собою вудилище, на кінці якого прив’язана волосінь з оснащенням. Сучасні махові вудлища додатково оснащуються гумовим амортизатором, що запобігає обрив повідка.

Матчеве вудилище оснащене котушкою, за рахунок цього можна здійснювати далекі кидки, а також використовувати тонку волосінь. Але потрібно мати на увазі, що така вудка більше підходить для тих місць, де практично відсутній рослинність.

Як правильно огрузити поплавок
Для весняного лову карася найкраще підійде поплавок невеликого розміру трохи довгастої форми. Ловити рибу слід з дна. Щоб поплавок добре виконував свою функцію, грузило повинно мати таку вагу, щоб над водою залишалася лише яскрава верхівка поплавця. Деякі поплавці мають позначення власної ваги і відповідного ваги грузила. У комплект окремих моделей входить розбірний кіль і набір шайб, які допомагають регулювати вагу поплавця. Грузило підвішується до волосіні, за рахунок чого оснащення швидше опускається на дно.

Техніка лову
Весняна ловля карася на поплавкову вудку починається з підгодовування риби. Так як махову снасть використовують в основному на невеликі відстані, не варто робити кулі для підгодовування великих розмірів, краще закидати приманку маленькими порціями. Причому робити це можна в процесі всієї рибалки.

У випадку з матчевої снастю, яка зазвичай використовується для далеких закидів, необхідно на плановане місце лову закинути близько п’яти куль з підгодовування. В цей же місце хвилин через 30 потрібно буде закинути поплавець.

При попаданні риби на гачок, необхідно, не втрачаючи часу, відвести її від місця з густою рослинністю і корчами, після чого витягнути до поверхні води. Підсічку потрібно робити тільки після того, як Ви будете впевнені, що карась заковтнула гачок. Зрозуміти це можна по поведінці поплавця. Як тільки він занирнул, випірнув з води або поплив убік, це означає, що рибка попалася. Робити підсічку потрібно дуже акуратно, щоб слабкі Карасін губи не були розірвані гачком, і риба не зірвалася.

Що краще насаджувати на гачок вудки поплавця
У Карасін лові з поплавцем можуть використовуватися різні насадки, як тварини, так і рослинного походження. Наживка підбирається в залежності від того, наскільки прогріта вода у водоймі. У холодній воді після недавнього льоду, карасю необхідний білок, який міститься в представників тваринного світу. Тому ранньою весною карась краще буде клювати на черв’яків, мотилів і опаришів. З потеплінням води, можна пускати в хід наживки з рослинних компонентів. Тісто, яке готується з таких інгредієнтів, як горохова, кукурудзяна або манна крупа, знаходиться в списку улюблених страв у карася навесні.

Вибір насадки також багато в чому залежить від наявності в водоймі іншої риби. І якщо хробак застосовується на всіх видах водоймах, то з опаришами і мотилем потрібно бути обережніше. Якщо в озері і ставку водиться ще якась дрібна рибка, не виключено, що вона не буде постійно об’їдати наживку, тим самим заважаючи хорошому Карасін кльову.

Ви не помилитеся, якщо візьмете з собою на риболовлю кілька видів різної наживки. Карась є настільки примхливої ​​рибою, що його апетити можуть змінюватися протягом усього лову.

Незважаючи на те, що карась є дуже поширеною рибою, похвалитися відмінним уловом зможе тільки той рибалка, який добре знає, як ловити карася навесні на вудку, і вдало підбирає місце риболовлі, прикорм і наживку.

Leave A Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *